  • B32922C3333M189
B32922C3333M189
advertisement
Manufacturer No:
B32922C3333M189
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32922C3333M189
Datasheet:
B32922C3333M189
Description:
Film Capacitors 0.033uF 305volts 20% X2
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B32922C3333M189
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    TR
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    X2
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP)
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B32922
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.197W 18.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%