  • B32922C3333M289
B32922C3333M289
advertisement
Manufacturer No:
B32922C3333M289
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32922C3333M289
Datasheet:
B32922C3333M289
Purchasing and Inquiry
B32922C3333M289 Overview
In order for systems to function, a rated (DC) voltage (URdc) of 630V is required internally.Electrical devices such as this have a lead spacing of 0.591 15.00mm.The device is capable of operating at the temperature of -40°C~110°C.
B32922C3333M289 Features
a rated (DC) voltage (URdc) of 630V
B32922C3333M289 Applications
There are a lot of TDK Electronics Inc. B32922C3333M289 applications of film capacitors.
  • Matching networks
  • Satellite TV
  • Filtering
  • Industrial and automotive inverters
  • Audio/video equipment
  • RF Modules
  • Electronic ballasts
  • Switch-mode power supplies
  • Test and measuring equipment
  • Snubbering
Step5Bar-code shipping tag
B32922C3333M289
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP)
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    B32922
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.197W 18.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm