  • B32923C3564M000
B32923C3564M000
advertisement
Manufacturer No:
B32923C3564M000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32923C3564M000
Datasheet:
B32923C3564M000
Description:
B32923 0.56μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 630V-DC 305V-AC Polypropylene (PP)
Step5Bar-code shipping tag
B32923C3564M000
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP)
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32923
  • Published
    2013
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.56μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    8.5mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Length
    26.5mm