  • B32923H3564M
B32923H3564M
advertisement
Manufacturer No:
B32923H3564M
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32923H3564M
Datasheet:
B32923H3564M
Description:
B32923 0.56μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 630V-DC 305V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 9471
Step5Bar-code shipping tag
B32923H3564M
    Select All
  • Mounting Type
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32923
  • Size / Dimension
    1.043Lx0.413W 26.50mmx10.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    0.56μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.728 18.50mm