  • B32928C3306M
B32928C3306M
advertisement
Manufacturer No:
B32928C3306M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32928C3306M
Description:
30μF Film Capacitor 20% Radial 630V-DC 305V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32928C3306M
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    30μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Pitch
    52.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    1.2 mm
  • Height
    50mm
  • Height Seated (Max)
    50.0126mm
  • Length
    57.5056mm
  • Width
    35mm