  • B32933A3474K
B32933A3474K
advertisement
Manufacturer No:
B32933A3474K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32933A3474K
Package:
Datasheet:
Description:
470nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32933A3474K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    470nF
  • Lead Pitch
    22.5mm