  • B32933A3824K
B32933A3824K
advertisement
Manufacturer No:
B32933A3824K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32933A3824K
Datasheet:
Description:
820nF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 305V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32933A3824K
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    820nF
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Height Seated (Max)
    21.9964mm
  • Length
    26.4922mm
  • Width
    11.9888mm