  • B32933B3474K26
B32933B3474K26
advertisement
Manufacturer No:
B32933B3474K26
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32933B3474K26
Datasheet:
B32933B3474K26
Description:
B32933 0.47μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 305V-AC Polyester, Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32933B3474K26
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polyester, Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32933
  • Size / Dimension
    1.043Lx0.413W 26.50mmx10.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm