  • B32934A3684K000
B32934A3684K000
advertisement
Manufacturer No:
B32934A3684K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32934A3684K000
Package:
Radial
Datasheet:
B32934A3684K000
Description:
Cap Film Suppression X2 0.68uF 305VAC PET 10% (31.5 X 11 X 19mm) Radial 27.5mm 105C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B32934A3684K000
    Select All
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester, Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32934
  • Size / Dimension
    1.240Lx0.433W 31.50mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 305
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.68μF
  • Terminal Pitch
    27.5mm
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    305V
  • Height Seated (Max)
    0.748 19.00mm
  • Length
    31.5mm
  • Width
    11mm