  • B33364A5405J050
B33364A5405J050
advertisement
Manufacturer No:
B33364A5405J050
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B33364A5405J050
Package:
Radial, Can
Datasheet:
B33364A5405J050
Description:
CBB66 4μF Film Capacitor ±5% Radial, Can Quick Connect, Disconnect 440V-AC Polypropylene (PP)
Step5Bar-code shipping tag
B33364A5405J050
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP)
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CBB66
  • Size / Dimension
    2.028Lx1.240W 51.50mmx31.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Quick Connect, Disconnect
  • Applications
    Motor Run
  • Capacitance
    4μF
  • Voltage - Rated AC
    440V
  • Lead Spacing
    0.787 20.00mm
  • Height Seated (Max)
    2.244 57.00mm