  • B37871K1101J070
B37871K1101J070
advertisement
Manufacturer No:
B37871K1101J070
HK JDW NO:
258-B37871K1101J070
Datasheet:
B37871K1101J070
Description:
B37871K 100pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
B37871K1101J070
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Terminal Finish
    NICKEL
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    100pF
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 13 INCH
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm