  • B37871K5330J60
B37871K5330J60
advertisement
Manufacturer No:
B37871K5330J60
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B37871K5330J60
Package:
1206
Datasheet:
Description:
33pF Ceramic Capacitor 5% 30 ppm/°C 1206
Step5Bar-code shipping tag
B37871K5330J60
  • Package / Case
    1206
  • Number of Pins
    2
  • Material
    Ceramic
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Weight
    16.187578mg
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Insulation Resistance
    100GOhm
  • Length
    3.2mm