  • B37871R5471K041
B37871R5471K041
advertisement
Manufacturer No:
B37871R5471K041
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
3410-B37871R5471K041
Package:
0612
Purchasing and Inquiry
B37871R5471K041 Overview
A seat's maximum height is 838.2μm.The voltage - Rated of the chip is rated 50V voltage.In terms of temperature coefficient, it is 30ppm/Cel ppm/°C.The product is packaged in a 0612 case.Parts such as this have a 800μm terminal pitch.
B37871R5471K041 Features
the maximal height is 838.2μm
a voltage rating of 50V volts
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
a 800μm terminal pitch
B37871R5471K041 Applications
There are a lot of EPCOS B37871R5471K041 applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
B37871R5471K041
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0612
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    TIN
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    470pF
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Depth
    1.6mm
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    4
  • Height Seated (Max)
    838.2μm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm