  • B37871/R5471K41
B37871/R5471K41
advertisement
Manufacturer No:
B37871/R5471K41
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
3410-B37871/R5471K41
Package:
0612
Purchasing and Inquiry
B37871/R5471K41 Overview
A case of 0612 is used to package the product.This part has a terminal pitch of 800μm.
B37871/R5471K41 Features
a 800μm terminal pitch
B37871/R5471K41 Applications
There are a lot of EPCOS B37871/R5471K41 applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
B37871/R5471K41
  • Package / Case
    0612
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • Capacitance
    470pF
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    C0G
  • Number of Capacitors
    4
  • Length
    3.2mm