  • B37930K5151J070
B37930K5151J070
advertisement
Manufacturer No:
B37930K5151J070
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B37930K5151J070
Package:
0603
Datasheet:
Description:
150pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Step5Bar-code shipping tag
B37930K5151J070
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    NICKEL
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    150pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 13 INCH
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6002mm