  • B37979N5391J051
B37979N5391J051
advertisement
Manufacturer No:
B37979N5391J051
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B37979N5391J051
Description:
390pF 50V Ceramic Capacitor 5% Radial
Step5Bar-code shipping tag
B37979N5391J051
    Select All
  • Mount
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    390pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Height Seated (Max)
    5.5118mm
  • Length
    5.5118mm
  • Width
    5.0038mm