  • B41002A8106M
B41002A8106M
advertisement
Manufacturer No:
B41002A8106M
HK JDW NO:
3410-B41002A8106M
Datasheet:
B41002A8106M
Description:
10μF Capacitor 20% Bulk 40mA 2.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41002A8106M
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    450 μm
  • Ripple Current
    40mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    7mm
  • Length
    7mm