  • B41041A7477M000
B41041A7477M000
advertisement
Manufacturer No:
B41041A7477M000
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
258-B41041A7477M000
Package:
Datasheet:
B41041A7477M000
Description:
Capacitor 20% Bulk
Step5Bar-code shipping tag
B41041A7477M000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage
    35VDC
  • Product Height (mm)
    20
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Number of Terminals
    2
  • Capacitance Value
    470uF
  • Equivalent Series Resistance Type
    Low
  • Maximum Impedance (Ohm)
    0.12@20°C@10kHz
  • IR (mA)
    825
  • IL (uA)
    3@5Min
  • Lifetime (h)
    2000
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    5
  • Wire Form
    Long Lead
  • Size (mm)
    10 X 20
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -40
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    105
  • Product Diameter (mm)
    10
  • Lead Diameter (mm)
    0.6
  • Tolerance
    20%