  • B41043A6186M
B41043A6186M
advertisement
Manufacturer No:
B41043A6186M
HK JDW NO:
3410-B41043A6186M
Datasheet:
B41043A6186M
Description:
18μF Capacitor 20% Bulk 79mA 2mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41043A6186M
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    18μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    2mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Leakage Current
    0.027mA
  • Ripple Current
    79mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.1
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm
  • Length
    11mm