  • B41043A6826M
B41043A6826M
advertisement
Manufacturer No:
B41043A6826M
HK JDW NO:
3410-B41043A6826M
Description:
82μF Capacitor 20% Bulk 224mA 3.5052mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41043A6826M
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    82μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    3.5052mm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Leakage Current
    0.123mA
  • Ripple Current
    224mA
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Tan Delta
    0.1
  • Impedance
    170mOhm
  • Diameter
    8mm
  • Height Seated (Max)
    16.51mm
  • Length
    15mm