  • B41456B4470M000
B41456B4470M000
advertisement
Manufacturer No:
B41456B4470M000
HK JDW NO:
3410-B41456B4470M000
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
470mF Capacitor 20% 57A 31.7mm Aluminum
Quantity:
In Stock : 8230
Step5Bar-code shipping tag
B41456B4470M000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    LUG
  • Mounting Feature
    CHASSIS MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    470mF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Lead Pitch
    31.7mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Ripple Current
    57A
  • Test Frequency
    100Hz
  • Diameter
    76.9mm
  • Height
    143.2mm
  • Length
    143.2mm