  • B41458B7689M000
B41458B7689M000
advertisement
Manufacturer No:
B41458B7689M000
HK JDW NO:
3410-B41458B7689M000
Package:
Aluminum
Datasheet:
B41458B7689M000
Description:
68mF Capacitor 20% 34A 22.2mm Aluminum
Quantity:
In Stock : 1083
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B41458B7689M000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    LUG
  • Mounting Feature
    STUD MOUNT
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
    Screw
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    68mF
  • Voltage - Rated DC
    40V
  • Packing Method
    Cardboard
  • Lead Pitch
    22.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Ripple Current
    34A
  • Test Frequency
    100Hz
  • Diameter
    51.6mm
  • Height
    105.7mm
  • Length
    105.7mm