  • B41505A6478M002
B41505A6478M002
advertisement
Manufacturer No:
B41505A6478M002
HK JDW NO:
3410-B41505A6478M002
Description:
4.7mF Capacitor 20% Bulk 2.2A Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B41505A6478M002
  • Number of Pins
    3
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    4.7mF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    42mOhm
  • Ripple Current
    2.2A
  • Test Frequency
    100Hz
  • Dissipation Factor
    0.08 %
  • Diameter
    30mm
  • Length
    35mm