  • B41505A8478M000
B41505A8478M000
advertisement
Manufacturer No:
B41505A8478M000
HK JDW NO:
3410-B41505A8478M000
Datasheet:
B41505A8478M000
Description:
4.7mF Capacitor 20% Bulk 2.7A 10mm Aluminum
Quantity:
In Stock : 13044
Step5Bar-code shipping tag
B41505A8478M000
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC60384-4
  • Capacitance
    4.7mF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    42mOhm
  • Ripple Current
    2.7A
  • Test Frequency
    100Hz
  • Dissipation Factor
    0.06 %
  • Diameter
    35mm
  • Height
    35mm
  • Length
    35mm