  • B41505A8688M007
B41505A8688M007
advertisement
Manufacturer No:
B41505A8688M007
HK JDW NO:
3410-B41505A8688M007
Description:
6.8mF Capacitor 20% Bulk 3.6A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B41505A8688M007
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC60384-4
  • Capacitance
    6.8mF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    29mOhm
  • Ripple Current
    3.6A
  • Test Frequency
    100Hz
  • Dissipation Factor
    0.06 %
  • Diameter
    35mm
  • Length
    50mm