  • B41550-E8159-Q
B41550-E8159-Q
advertisement
Manufacturer No:
B41550-E8159-Q
HK JDW NO:
3410-B41550-E8159-Q
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
15000μF Capacitor 15000mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B41550-E8159-Q
  • Mount
    Screw
  • Package / Case
    Aluminum
  • Capacitance
    15000μF
  • Packing Method
    BULK
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Ripple Current
    15000mA
  • Positive Tolerance
    30%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    15 mΩ