  • B41550E9109Q
B41550E9109Q
advertisement
Manufacturer No:
B41550E9109Q
HK JDW NO:
3410-B41550E9109Q
Description:
10mF Capacitor 30% Bulk 16A 28.4988mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41550E9109Q
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    10mF
  • Terminal Pitch
    28.5mm
  • Lead Pitch
    28.4988mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    15mOhm
  • Ripple Current
    16A
  • Life (Hours)
    20000 hours
  • Impedance
    14mOhm
  • Diameter
    64.3mm
  • Height Seated (Max)
    81.7118mm
  • Length
    80.7mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    30%
  • Max Operating Temperature
    105°C