  • B41554B9229Q
B41554B9229Q
advertisement
Manufacturer No:
B41554B9229Q
HK JDW NO:
3410-B41554B9229Q
Description:
22mF Capacitor 30% Bulk 14A 31.6992mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41554B9229Q
  • Tolerance
    30%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    22mF
  • Terminal Pitch
    31.7mm
  • Lead Pitch
    31.6992mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    11mOhm
  • Ripple Current
    14A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    9mOhm
  • Diameter
    76.9mm
  • Height Seated (Max)
    106.7054mm
  • Length
    105.7mm