  • B41554E4109Q
B41554E4109Q
advertisement
Manufacturer No:
B41554E4109Q
HK JDW NO:
3410-B41554E4109Q
Description:
10mF Capacitor 30% Bulk 4.5A 12.7mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41554E4109Q
  • Tolerance
    30%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    10mF
  • Lead Pitch
    12.7mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    38mOhm
  • Ripple Current
    4.5A
  • Life (Hours)
    2500 hours
  • Impedance
    26mOhm
  • Diameter
    35.7mm
  • Height Seated (Max)
    56.6928mm
  • Length
    55.7mm