  • B41580A9228M000
B41580A9228M000
advertisement
Manufacturer No:
B41580A9228M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B41580A9228M000
Package:
100
Datasheet:
Description:
2.2mF Capacitor 20% 9.9A 12.7mm 100
Step5Bar-code shipping tag
B41580A9228M000
  • Package / Case
    100
    STUD MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
    Screw
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    2.2mF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    Cardboard
  • Lead Pitch
    12.7mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    35mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    8.2 mm
  • Voltage
    100V
  • Ripple Current
    9.9A
  • Test Frequency
    100Hz
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Current - Leakage
    4μA
  • Diameter
    35.7mm
  • Height
    80.7mm
  • Length
    80.7mm