  • B41605A5279M002
B41605A5279M002
advertisement
Manufacturer No:
B41605A5279M002
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B41605A5279M002
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
27mF Capacitor 20% 10A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B41605A5279M002
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    27mF
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    7mOhm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Ripple Current
    10A