  • B41605A7159M2
B41605A7159M2
advertisement
Manufacturer No:
B41605A7159M2
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B41605A7159M2
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
15mF Capacitor 20% Bulk 10.1A Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41605A7159M2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    40V
  • Capacitance
    15mF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    11mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    10.1A