  • B41605B8818M8S1
B41605B8818M8S1
advertisement
Manufacturer No:
B41605B8818M8S1
HK JDW NO:
258-B41605B8818M8S1
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
B41605 8100μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.378Dia 35.00mm -55°C~125°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
B41605B8818M8S1
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    8100μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    13mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.331 8.40mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 125°C
  • Ripple Current @ High Frequency
    10A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    2.047 52.00mm