  • B41693A477Q7
B41693A477Q7
advertisement
Manufacturer No:
B41693A477Q7
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B41693A477Q7
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
470μF Capacitor 30% 4.3A Axial
Step5Bar-code shipping tag
B41693A477Q7
  • Package / Case
    Axial
  • Tolerance
    30%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    75V
  • Capacitance
    470μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    140mOhm
  • Ripple Current
    4.3A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    48mOhm
  • Diameter
    18mm
  • Height
    39mm
  • Length
    38.989mm