  • B41693A7337Q9
B41693A7337Q9
advertisement
Manufacturer No:
B41693A7337Q9
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B41693A7337Q9
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
330μF Capacitor 30% 2A Axial
Step5Bar-code shipping tag
B41693A7337Q9
  • Package / Case
    Axial
  • Tolerance
    30%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    40V
  • Capacitance
    330μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    320mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    2A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    140mOhm
  • Length
    29.9974mm