  • B41693A9157Q007
B41693A9157Q007
advertisement
Manufacturer No:
B41693A9157Q007
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B41693A9157Q007
Description:
150μF Capacitor 30% Bulk 2400mA Axial
Step5Bar-code shipping tag
B41693A9157Q007
    ALUMINUM (WET)
  • Weight
    6.800002g
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    30%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Capacitance
    150μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    320mOhm
  • Leakage Current
    0.094mA
  • Ripple Current
    2400mA
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Diameter
    14mm
  • Length
    30mm