  • B41790B7528Q001
B41790B7528Q001
advertisement
Manufacturer No:
B41790B7528Q001
HK JDW NO:
3410-B41790B7528Q001
Package:
Datasheet:
B41790B7528Q001
Description:
5.2mF Capacitor
Step5Bar-code shipping tag
B41790B7528Q001
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Capacitance
    5.2mF
  • Voltage - Rated DC
    40V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    11mOhm
  • Diameter
    21mm
  • Height
    49mm