  • B41821A3227M8
B41821A3227M8
advertisement
Manufacturer No:
B41821A3227M8
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B41821A3227M8
Description:
220μF Capacitor 20% 240mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41821A3227M8
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    220μF
  • Lead Pitch
    5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.8Ohm
  • Ripple Current
    240mA
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    11mm