  • B41821A6158M
B41821A6158M
advertisement
Manufacturer No:
B41821A6158M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B41821A6158M
Description:
1.5mF Capacitor 20% 1.8A 7.493mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41821A6158M
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1.5mF
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    130mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Leakage Current
    0.75mA
  • Ripple Current
    1.8A
  • Tan Delta
    0.12
  • Diameter
    16mm
  • Height
    31.5mm
  • Height Seated (Max)
    33.5026mm