  • B41821A6228M1
B41821A6228M1
advertisement
Manufacturer No:
B41821A6228M1
Manufacturer:
TDK-EPC
HK JDW NO:
13290-B41821A6228M1
Description:
2.2mF Capacitor 20% 2.2A 7.493mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41821A6228M1
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    2.2mF
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    110mOhm
  • Ripple Current
    2.2A
  • Diameter
    18mm
  • Height
    35mm
  • Height Seated (Max)
    37.0078mm