  • B41821A8228M
B41821A8228M
advertisement
Manufacturer No:
B41821A8228M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B41821A8228M
Description:
2.2mF Capacitor 20% 2.3A 10.0076mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41821A8228M
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    2.2mF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    110mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Leakage Current
    1.386mA
  • Ripple Current
    2.3A
  • Tan Delta
    0.14
  • Diameter
    20mm
  • Height
    40mm
  • Height Seated (Max)
    42.0116mm