  • B41821A8337M
B41821A8337M
advertisement
Manufacturer No:
B41821A8337M
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B41821A8337M
Description:
330μF Capacitor 20% 710mA 5.0038mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41821A8337M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    330μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    600mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    710mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Diameter
    10mm
  • Height
    20mm
  • Height Seated (Max)
    21.9964mm