  • B41821F5228M2
B41821F5228M2
advertisement
Manufacturer No:
B41821F5228M2
Manufacturer:
TDK-EPC
HK JDW NO:
13290-B41821F5228M2
Datasheet:
B41821F5228M2
Description:
2.2mF Capacitor 20% 1.55A 5.0038mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41821F5228M2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    2.2mF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    140mOhm
  • Ripple Current
    1.55A
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Diameter
    12.5mm
  • Height
    25mm
  • Height Seated (Max)
    27.0002mm