  • B41825A4156M
B41825A4156M
advertisement
Manufacturer No:
B41825A4156M
Manufacturer:
TDK-EPC
HK JDW NO:
13290-B41825A4156M
Description:
15μF Capacitor 20% Bulk 34mA 2mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41825A4156M
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    15μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    19Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.00048mA
  • Ripple Current
    34mA
  • Tan Delta
    0.17
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm