  • B41827B6228M
B41827B6228M
advertisement
Manufacturer No:
B41827B6228M
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B41827B6228M
Package:
Radial, Can
Datasheet:
B41827B6228M
Description:
B41827 2200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole -40°C~85°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
B41827B6228M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B41827
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    2200μF
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Polarization
    Polar
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.54A @ 120Hz