  • B41827C6227M
B41827C6227M
advertisement
Manufacturer No:
B41827C6227M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B41827C6227M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
220μF Capacitor 20% Bulk 430mA Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41827C6227M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    220μF
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    430mA