  • B41828A3336M
B41828A3336M
advertisement
Manufacturer No:
B41828A3336M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B41828A3336M
Package:
Radial
Datasheet:
B41828A3336M
Description:
33μF Capacitor 20% Bulk Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41828A3336M
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Polarity
    Polar
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Diameter
    5mm
  • Length
    11mm