  • B41828A7226M
B41828A7226M
advertisement
Manufacturer No:
B41828A7226M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B41828A7226M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
22μF Capacitor 20% Bulk 62mA 2mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41828A7226M
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    2mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Voltage
    35V
  • Ripple Current
    62mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.12
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm
  • Length
    11mm