  • B41851-A3108-M
B41851-A3108-M
advertisement
Manufacturer No:
B41851-A3108-M
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B41851-A3108-M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
1mF Capacitor 20% Bulk 460mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41851-A3108-M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    1mF
  • Lead Pitch
    5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    400mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Ripple Current
    460mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Diameter
    10mm
  • Height
    12.5mm
  • Height Seated (Max)
    13.4874mm