  • B41851A3107M7
B41851A3107M7
advertisement
Manufacturer No:
B41851A3107M7
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B41851A3107M7
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
100μF Capacitor 20% 105mA 2.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41851A3107M7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    100μF
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4Ohm
  • Ripple Current
    105mA
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm